İtalya Vizesi

İtalya Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

İtalya Maya Vize Merkezine Hoşgeldiniz.

İtalya konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize müracaatında yetkili olan Maya Vize Hizmetlerinin uzman müşteri temsilcileri seyahat türünüze ve mesleki durumunuza göre başvuru evraklarını belirler. Sonrasında vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru işlemleri başlatılır ve vize süreci başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. Sorunsuz vize başvurunuzu yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize

İtalya Turistik Vize İşlemleri

İtalya turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında İtalya vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

İtalya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. İtalya Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

İtalya turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (İtalya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)
 2. 2 adet biyometrik yeni fotoğraf (3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)
 3. Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgileri içeren / evli bayanlar kızlık soyadlarını içeren belgelerini de temin etmeyi unutmamalıdır.)
 5. Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 6. Kişi yabancı uyruklu ise (En az 6 ay geçerli TC ikamet izni ve çalışma izni fotokopisi)
 7. Schengen vize başvuru formu (Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır.)
 8. Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir. )
 9. Otel ve Uçak bileti ön rezervasyonları (Satın alımı yapılmış otel ve uçak bileti konusunda Kurumumuzun bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Başvuru öncesinde herhangi bir ön rezervasyon yapmanız durumunda temsilcilerimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.)
 10. Güncel banka hesap dökümü (Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.)
 11. Kişi Serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa; Noter onaylı iş sözleşmesi (Orjinal belge sunulmalı)

Başvuru Sahibinin Mesleki Durumuna Göre Hazırlaması Gereken Ek Evraklar

Şirket Sahipleri

 1. Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 2. SGK / Bağ-Kur 4 B detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)
 3. Şirketin banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 8.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.)

Şirket Sahipleri

 1. Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 2. SGK işe giriş bildirgesi ve SGK 4 A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 3. Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 4. Şirket yazısı – Orjinal belge (Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin bu işyerinde çalıştığı ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.)

Devlet Memurları

 1. Çalışma belgesi (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı orjinal belge)
 2. Görev kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi
 3. Maaş bordroları (Maaşınızın yatmakta olduğu bankadan alınmış son 3 aylık kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş döküm)
 4. Resmi izin yazısı (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge)

Öğrenciler

 1. İngilizce öğrenci belgesi (Güncel tarihli, orjinal belge)
 2. Yeni mezun başvuru sahipleri için diploma fotokopisi
 3. Orjinal muvafakatname belgesi (18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orjinal belge)
 4. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Ev Hanımları

 1. Banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren en az 4.000 TL bakiyesi olan banka tarafından kaşeli ve ıslak imzalı)
 2. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.
İtalya Turistik Vize Başvuru Formları

İtalya’da turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 İtalya Turistik Vize Dilekçesi

 İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

İtalya Transit Vize

İtalya Transit Vize İşlemleri

İtalya üzerinden başka bir ülkeye geçmek maksadıyla başvuru yapılması gereken vize türüdür. Bu vize türü iki ayrı amaçla yapılabilir; hava alanının dışına çıkmadan transit geçiş kaydıyla veya hava alanından çıkarak en fazla 48 saat süreyle sınırlı olmak şartıyla yapılan ziyaretlerdir. Türkiye çapında İtalya vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

İtalya transit vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. İtalya Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

İtalya transit vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İtalya Transit Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport
 2. İtalya Schengen Vize Başvuru Formu
 3. Biyometrik Fotoğraf
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 5. İtalya Transit Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten İngilizce dilekçe
 6. Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe
 7. Vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi
 8. İtalya transit vize müracaatında bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve bağlı bulunulan kurumdan
 9. alınacak, şirketin antetli kağıdına işveren tarafından düzenlenmiş, kaşe ve ıslak imzası bulunan resmi izin belgesi.
 10. İtalya vize işlemlerinde bulunacak kişinin İtalya’da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000
 11. Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası

Emekliler; Emekliğini gösteri belgeler. (Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi, emekli olunmuş kurumdan alınan yazı)

Memurlar; Bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına hazırlanmış resmi izin belgesi, oda sicil kaydı ve diğer kurum evrakları

Çiftçiler; Bağlı bulunulan ziraat odasından alınmış ziraat sicil kaydı, kişinin varsa ekili olan tarım alanı ve topraklarına dair belgeler.

İtalya Transit Vize Başvuru Formları

İtalya Schengen vizesi başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

İtalya Öğrenci Erasmus Vizesi

İtalya Öğrenci Erasmus Vize İşlemleri

İtalya’da eğitim amacıyla Erasmus öğrenci vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında İtalya vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ve öğrenciye sponsor olacak kişinin mesleki durumuna göre hazırlanması gereken evraklarla birlikte başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

İtalya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. İtalya Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

İtalya öğrenci Erasmus vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İtalya Öğrenci Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve fotokopisiyle birlikte ibraz verilmelidir)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzeri)
 3. Diploma (Kişinin mezun olması halinde)
 4. Öğrenci belgesi veya transkript (Kaşeli, imzalı ve güncel)
 5. Muvafakatname (18 yaşından küçük olanlar için, ebeveyn imzalı)
 6. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 7. Eğitim programı sertifikası
 8. Eğitim programının masraflarının karşılanabileceğine dair teminatlar
 9. Konaklama masrafları ve eğitim bursunu belgeleyen teminatlar
 10. Seyahat sağlık sigortası; 30 bin € teminatlı, uluslararası geçerliliğe sahip
 11. Otel ve uçak bileti rezervasyonu (Kurumumuzdan temin edebilirsiniz)

İtalya’da Üniversite Eğitimi için Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 2. Öğrenci belgesi (Güncel, imza ve kaşesi olan)
 3. 2 adet biometrik yeni fotoğraf (35×45 ölçülerinde, beyaz fon arkalı, güncel)
 4. Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren)
 5. Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük olması halinde, anne, baba imzalı, orjinal belge)
 6. Öğrencinin başvurusunu gerçekleştirdiği okuldan aldığı kayıt kabul belgesi.
İtalya Öğrenci Erasmus Vize Başvuru Formları

İtalya Schengen vizesi başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

İtalya Ticari Vize

İtalya Ticari Vize İşlemleri

İtalya’da ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında İtalya ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

İtalya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. İtalya Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

İtalya ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İtalya Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmalı)
 2. 2 adet biyometrik yeni fotoğraf (Güncel, beyaz fon üzeri, 3,5×4,5 cm ölçülerinde)
 3. Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren belgeye ek olarak evli bayanların kızlık soyadını içeren diğer belgeyi de temin etmeleri gerekmektedir.)
 5. Davet yazısı (Davetiye, İtalya Konsolosluğunun istediği formatta ve davet eden şirket yetkilisinin kimlik kartı fotokopisi ile birlikte temin edilmelidir. Örnek format için Müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.)Visura Camerale (İtalyan şirketinin Ticaret sicil belgesi)
 6. Şirketin güncel banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 7.000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.)
 7. Kişi Yabancı uyruklu ise en az 6 ay geçerli TC ikamet izni ve Çalışma izni fotokopisi
 8. Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazete, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri)

Başvuru sahibinin durumuna göre hazırlaması gereken evraklar

Şirket Çalışanları

 1. İngilizce şirket yazısı (Şirket antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede; şirketteki görev, maaş, görev aldığı süre, seyahat tarihleri, amacı ve geri dönüş taahhütü belirtilmeli, belge kaşe ve ıslak imzalı hazırlanmalıdır.)
 2. SGK işe giriş bildirgesi
 3. 4 A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)
 4. Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli olarak temin edilmelidir.)

Şirket Sahipleri

 1. İngilizce Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahat tarihleri, amacı, geri dönüş taahhütü verilmeli, belge kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlanmalıdır.)
 2. 4 B Detaylı hizmet dökümü veya BAĞ-KUR ödeme dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)
İtalya Ticari Vize Başvuru Formları

İtalya’da ticari olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 İtalya Ticari Vize Dilekçesi

 İtalya Ticari Davetiye Örneği

 İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

İtalya Aile Ziyaret Vizesi

İtalya Aile Ziyaret Vize İşlemleri

İtalya’da aile ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında İtalya vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

İtalya aile ziyaret vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. İtalya Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

İtalya aile arkadaş ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İtalya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Gereken Evraklar

 1. İtalya vize başvuru işlemlerinde kullanacağınız evrakların güncel tarihli olduğundan emin olunuz.
 2. Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmalı)
 3. 2 adet biometrik Yeni fotoğraf (Güncel, beyaz fon üzeri, 3,5×4,5 cm ölçülerinde)
 4. Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren belgeye ek olarak evli bayanların kızlık soyadını içeren diğer belgeyi de temin etmeleri gerekmektedir.)
 6. Davet yazısı (Davetiye, İtalya Konsolosluğu’nun istediği formatta ve davet eden İtalyan vatandaşının kimlik kartı veya oturum izni kartı fotokopisi ile birlikte temin edilmelidir.)
 7. Güncel banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.)
 8. Kişi Yabancı uyruklu ise;En az 6 ay geçerli TC ikamet izni ve Çalışma izni fotokopisi
 9. Ek gelir belgeleri; Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı varsa tapu, araç ruhsatı ve kira gelirine dair fotokopiler,
 10. Kişi Freelance çalışıyor veya Danışmanlık hizmeti veriyorsa; Noter onaylı Orijinal iş sözleşmesi

Başvuru Sahibinin Mesleki Statüsüne Göre Hazırlaması Gereken Ek Evraklar

Şirket Çalışanları

 1. Şirket yazısı (Şirket antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede; başvuru sahibinin şirketteki görevi, izinli olduğu tarihler ve belge kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır)
 2. SGK işe giriş bildirgesi
 3. SGK 4 A detaylı hizmet dökümü (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)
 4. Maaş bordroları (Son 3 aylık ıslak imza ve kaşeli belgeler.)
 5. Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

Şirket Sahipleri

 1. Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahat tarihleri, amacı, geri dönüş taahhütü verilmeli belge kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlanmalıdır.)
 2. 4 B Detaylı hizmet dökümü veya BAĞ-KUR ödeme dökümü (E-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)
 3. Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

Şahıs şirketinde görevli başvuru sahipleri şirketlerinin sadece İmza beyannamelerini ve Vergi levhası fotokopilerini sunmaları yeterli olacaktır.

Emekliler

 1. Emeklilik kartı fotokopisi veya Emekli olunan kurumdan alınmış ıslak imzalı orijinal yazı
 2. Maaş dökümü (Maaş ödemelerinizin yattığı bankadan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş belge.)

Öğrenciler

 1. İngilizce Öğrenci belgesi (Güncel tarihli orijinal belge)
 2. Sponsor ebeveynin mesleki durumuna yönelik evraklar,
 3. Sponsor yazısı (Öğrenci için sponsor olacak ebeveynin hazırlaması gereken bir evraktır.)
 4. Muvafakatname belgesi (Başvuru sahibi 18 yaşında küçük ise anne ve baba tarafından imzalanmış, noter onaylı orjinal belge.)
 5. Anne ve baba ile birlikte seyahat edecek 18 yaşında küçük tüm başvuru sahipleri için Muvafakatname belgesinin aslının sunulması zorunludur.

Ev Hanımları

 1. Sponsor olacak kişinin mesleki durumuna göre istenen tüm evraklar
 2. Sponsor yazısı (Ev Hanımı için sponsor olacak kişinin hazırlaması gereken bir evraktır. Belgede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir.)

Devlet Memurları

 1. İzin belgesi (Bağlı bulunduğunuz kurumdan mühür ve ıslak imzalı orijinal belge olarak temin ediniz.)
 2. Çalışma belgesi (Bağlı bulunduğunuz kurumdan mühür ve ıslak imzalı orijinal belge olarak temin ediniz.)
 3. Maaş dökümü (Son 3 aylık kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.)
 4. Görev kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi
İtalya Aile Ziyaret Vizesi Başvuru Formları

İtalya’da aile ziyareti amacıyla yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ziyaret vizesi formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

İtalya Ekspres Vize

İtalya Ekspres Vize İşlemleri

İtalya’da acil durumlarda ziyaret etmesi gereken veya vize başvurusunda geç kalan kişilerin başvuruda bulunması gereken vize türüdür. 24 saatte sonuçlanmaktadır. Bu türde başvuru sadece İstanbul’da bulunan konsolosluk birimi tarafından kabul edilmektedir. Süper ekspres vize türü vip işlemlere tabidir. Randevu alınmasına gerek yoktur.

Süper ekspres vize türü standart bir işlem değildir. Bundan dolayı vize başvuru ücretleri farklılık göstermektedir. 24 saatte İtalya vizesi almak isteyen İstanbul dışında yaşayan kişiler de bu ayrıcalıktan faydalanabilir. Yalnız işlemleri İstanbul’da gerçekleştirmek zorundadırlar.

İtalya ekspres vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İtalya Ekspres Vize Gerekli Evraklar

Önemli Not: İlk kez Schengen alacak kişiler İtalya Acil (VIP) vize başvurusu yapamıyor. Daha önceden Schengen vizesi olup yanlış kullanım yapanlar ve red alanlar da İtalya VIP (Acil) vize başvurusu yapamıyor.

 1. Pasaport (En az 6 ay Geçerliliği olan)
 2. Daha önce alınmış Schengen vizesi.
 3. Kimlik fotokopisi
İtalya Ekspres Vize Başvuru Formları

İtalya Schengen vizesi başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.