Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

Hollanda Maya Vize Merkezine Hoşgeldiniz.

Hollanda konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize müracaatında yetkili olan Maya Vize Hizmetlerinin uzman müşteri temsilcileri seyahat türünüze ve mesleki durumunuza göre başvuru evraklarını belirler. Sonrasında vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru işlemleri başlatılır ve vize süreci başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. Sorunsuz vize başvurunuzu yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize

Hollanda Turistik Vize İşlemleri

Hollanda turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Hollanda vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Hollanda vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Hollanda turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (Seyahat sonrası 6 ay geçerli)
 2. Fotoğraf – İki adet Biometrik fotoğraf. 35x45mm, beyaz fon olmalı
 3. Şahsi hesabınızın son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü (En az 4000 TL bakiye bulunmalıdır. 15 günden eski olmayıp kaşeli, ıslak imzalı ve bankanın imza sirküleri de olmalıdır.)
 4. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi
 5. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – İl Nüfus Müdürlüğünden alınmış – orijinal
 6. Kimlik Fotokopisi
 7. Otel-Uçak Rezervasyonu
 8. Seyahat Sağlık Sigortası – 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe

Başvuru sahibinin mesleki statüsüne bağlı olarak ek olarak gereken evraklar

Şirket Sahipleri

 1. Dilekçe – Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Faaliyet Belgesi – Güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
 3. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 4. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 5. İmza Sirküleri Fotokopisi
 6. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü

Sigortalı Çalışanlar

 1. Dilekçe – Çalışmakta olduğunuz şirket tarafından, şirketin antetli kağıdına basılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Faaliyet Belgesi – güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
 3. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 4. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 5. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
 6. SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 7. SGK Hizmet Dökümü.
 8. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

Devlet Memurları 

 1. Dilekçe – Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Çalışma Belgesi – bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 3. İzin Belgesi – bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 4. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi – Resmi kurum görev kimlik kartının önlü – arkalı  fotokopisi
 5. Son 3 aylık Maaş Bordrosu (İmzalı ve kaşeli olmalıdır.) Bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.

Emekliler

 1. Dilekçe- Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 2. Emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü. Son hesap hareketi 15 günden eski    olmayıp, hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

Ev Hanımları

 1. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Öğrenciler

 1. Öğrenci Belgesi
 2. Muvafakatname –  18 yaşından küçük ise, noter onaylı muvafakatname aslı
 3. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.
Hollanda Turistik Vize Başvuru Formları

Hollanda’da turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Hollanda Turistik Vize Dilekçesi

 Hollanda Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Hollanda Transit Vize

Hollanda Transit Vize İşlemleri

Hollanda üzerinden başka bir ülkeye geçmek maksadıyla başvuru yapılması gereken vize türüdür. Bu vize türü iki ayrı amaçla yapılabilir; hava alanının dışına çıkmadan transit geçiş kaydıyla veya hava alanından çıkarak en fazla 48 saat süreyle sınırlı olmak şartıyla yapılan ziyaretlerdir. Türkiye çapında Hollanda vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Hollanda transit vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Hollanda transit vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hollanda Transit Vize Gerekli Evraklar

 1. Gidilecek ülkeye ait uçak rezervasyonu ya da öngörülen seyahat planını gösteren belgeler.
 2. Gidilecek ülkenin vizesi aslı ve fotokopisi.
 3. Yeni çekilmiş(Son 3 ayda çekilen), beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 ebatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soy isim yazılması gerekir.
 4. Sonuç Belgesi başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi. Bu belge aşağıdaki web adresinden temin edilebilir
 5. 1 adet dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu
Hollanda Transit Vize Başvuru Formları

Hollanda’da transit amaçlı yapılacak olan ziyaretler için doldurulması gereken schengen vize başvuru formu aşağıdadır.

 Hollanda Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Hollanda Öğrenci Erasmus Vizesi

Hollanda Öğrenci Erasmus Vize İşlemleri

Hollanda’da eğitim amacıyla Erasmus öğrenci vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Hollanda vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ve öğrenciye sponsor olacak kişinin mesleki durumuna göre hazırlanması gereken evraklarla birlikte başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Hollanda vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-10 gün arasında tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 20 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Hollanda öğrenci Erasmus vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hollanda Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

 1. Uzun süreli vize talep formu (İmzalamanız yeterli olacaktır)
 2. Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve fotokopisiyle birlikte ibraz verilmelidir)
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzeri)
 4. Diploma (Kişinin mezun olması halinde)
 5. Öğrenci belgesi veya transkript (Kaşeli, imzalı ve güncel)
 6. Muvafakatname (18 yaşından küçük olanlar için, ebeveyn imzalı)
 7. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 8. Eğitim programı sertifikası
 9. Eğitim programının masraflarının karşılanabileceğine dair teminatlar
 10. Konaklama masrafları ve eğitim bursunu belgeleyen teminatlar
 11. Seyahat sağlık sigortası; 30 bin € teminatlı, uluslararası geçerliliğe sahip (Kurumumuzdan temin edebilirsiniz)
 12. Otel ve uçak bileti rezervasyonu (Kurumumuzdan temin edebilirsiniz)
Hollanda Öğrenci Erasmus Vize Başvuru Formları

Hollanda’da öğrencilerin eğitim amacıyla yapacağı olan ziyaretlerde doldurmanız gereken vize başvuru formu aşağıdadır. Ziyaret vize  başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Hollanda Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Hollanda Ticari Vize

Hollanda Ticari Vize İşlemleri

Hollanda’da ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Hollanda ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Hollanda vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-15 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 30 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Hollanda ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Dilekçe – Şirketin antetli kağıdına Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Pasaport (seyahay sonrası 6 ay geçerli)
 3. Fotoğraf – İki adet Biometrik fotoğraf; 35×45 mm ölçülerinde, fon beyaz ve güncel olmalı
 4. Ticari Davetiye (Hollanda’daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir, içeriğinde 3 ana madde belirtilmelidir.)
  Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
  Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
  Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir
  Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 5. Ticari Davetiye gönderen kişinin Hollanda kimlik ya da pasaport fotokopisi
 6. Faaliyet Belgesi – Orjinal Faaliyet Belgesi. Pasaportlarında daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri Faaliyet belgesinin fotokopisini kullanabilirler.
 7. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 8. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 9. İmza Sirküleri Fotokopisi
 10. SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 11. Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü (En az 2500 TL bakiye bulunmalıdır. Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka memurunun imza sirküleri de eklenmelidir.)
 12. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi
 13. Kimlik Fotokopisi
 14. Seyahat Sağlık Sigortası – 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe
 15. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 16. Otel-Uçak Rezervasyonu

Şirket Çalışanları için Yukarıdakilere Ek Evraklar

 1. SGK İşe Giriş Bildirgesi
 2. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).
Hollanda Ticari Vize Başvuru Formları

Hollanda’da ticari olarak yapılacak olan ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Hollanda Ticari Vize Dilekçesi

 Hollanda Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi

Hollanda Aile Ziyaret Vize İşlemleri

Hollanda’da aile ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Hollanda vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Hollanda aile ziyaret vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-15 gün arasında tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 30 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Hollanda Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Hollanda aile arkadaş ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Evrak Listesi

 1. Vize talep dilekçesi (İşveren tarafından, şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe kaşeli ve ıslak imzalı)
 2. Pasaport – eski pasaportlar (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 3. 2 adet biometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzeri)
 4. Orjinal davetiye (Belediye onaylı olmalı, davetiye gönderen kişinin Hollanda kimlik kartı ve pasaport fotokopisi ile birlikte temin ediniz)
 5. Güncel şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 6. SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu 4A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz)
 7. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan imza, kaşe ve imza sirküleriyle birlikte)
 8. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (güncel tarihli, orjinal belge)
 9. Maaş bordroları (Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli)

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibinin mesleki durumuna göre ek evraklar

Şirket Sahipleri

 1. Dilekçe – Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda
 2. Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 3. Faaliyet Belgesi – Güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
 4. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 5. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 6. İmza Sirküleri Fotokopisi
 7. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü

Sigortalı Çalışanlar

 1. Dilekçe – Çalışmakta olduğunuz şirket tarafından, şirketin antetli kağıdına basılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Faaliyet Belgesi – güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
 3. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 4. Vergi Levhası Fotokopisi – Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
 5. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
 6. SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 7. SGK Hizmet Dökümü.
 8. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

Devlet Memurları

 1. Dilekçe – Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
 2. Çalışma Belgesi – bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 3. İzin Belgesi – bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 4. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi – Resmi kurum görev kimlik kartının önlü – arkalı  fotokopisi
 5. Son 3 aylık Maaş Bordrosu (İmzalı ve kaşeli olmalıdır.) Bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.

Emekliler 

 1. Dilekçe- Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 2. Emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü. Son hesap hareketi 15 günden eski    olmayıp, hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

Ev Hanımları

 1. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.

Öğrenciler

 1. Öğrenci Belgesi
 2. Muvafakatname –  18 yaşından küçük ise, noter onaylı muvafakatname aslı
 3. Sponsor olacak kişiden mesleki duruma göre istenen tüm belgeler.
Hollanda Aile Ziyareti Vize Başvuru Formları

Hollanda’da aile veya arkadaş ziyareti amacıyla yapılacak olan ziyaretlerde doldurmanız gereken vize başvuru formu aşağıdadır. Ziyaret vize  başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Hollanda Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.