Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

Etiyopya Maya Vize Merkezine Hoşgeldiniz.

Etiyopya konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize müracaatında yetkili olan Maya Vize Hizmetlerinin uzman müşteri temsilcileri seyahat türünüze ve mesleki durumunuza göre başvuru evraklarını belirler. Sonrasında vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru işlemleri başlatılır ve vize süreci başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. Sorunsuz vize başvurunuzu yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Etiyopya Turistik Vize

Etiyopya Turistik Vize Başvurusu

Etiyopya turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Etiyopya vize başvuruları mesleki durumunuza göre konsolosluk birimleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Etiyopya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3-7 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru sahibinin isteği doğrultusunda vize süreleri 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olarak ilgili konsolosluk birimi uygun gördüğü takdirde verilmektedir.

Etiyopya turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Etiyopya Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 2. İngilizce vize talep dilekçesi (Etiyopya Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış dilekçe ıslak imzalı olmalıdır).
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. 2 adet biometrik fotoğraf
 5. Uçak bileti rezervasyonu
 6. Otel konfirmasyon belgesi (otel rezervasyonun onaylandığını kesinleştiren belge)
Etiyopya Turistik Vize Başvuru Formları

Etiyopya’ya turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Etiyopya Turistik Vize Başvuru Formu

Etiyopya Turistik Vize Dilekçesi

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Etiyopya Ticari Vize

Etiyopya Ticari Vize Başvurusu

Etiyopya’de ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu mesleki durumunuza göre ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Etiyopya ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Etiyopya vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru sahibinin isteği doğrultusunda ticari vize süreleri; 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olarak, ilgili konsolosluk birimi uygun gördüğü takdirde verilmektedir.

Etiyopya ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Etiyopya Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport: Etiyopya vizesi işlem başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.
 2. Vize Başvuru Formu: Etiyopya vize başvuru formu. Vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, başvuru evraklarında beyan edilecek bilgileri destekleyen ıslak imzalı şekilde hazırlanmış olmalıdır.
 3. Biometrik Fotoğraf: 2 adet vesikalık fotoğraf
 4. Vize Talep Dilekçesi: Şirket yetkilisi tarafından Etiyopya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış, vize başvuru sahibinin Etiyopya seyahat tarih aralıklarını, Etiyopya konaklama bilgilerini, Etiyopya seyahatinin sponsorunu ve Etiyopya vize ihlalinde bulunulmayacağı belirtilmeli, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.
 5. Otel Rezervasyonu: Vize başvuru sahibinin otel rezervasyonun onaylandığını kesinleştiren belge
 6. Uçak Bileti Rezervasyonu: (vize başvuru sahibinin Etiyopya seyahatinin gidiş dönüş tarihi bilgilerini içermelidir)
 7. Davetiye: Ziyaret edilecek Etiyopya’daki şirketin antetli kağıdına yazılmış, söz konusu şirketin adres, iletişim bilgilerini içeren, kaşe ve imzalı.
 8. Davetiye Gönderen Şirkete Ait Evraklar: Etiyopya şirketinin Vergi levhası, Faaliyet belgesi fotokopileri
Etiyopya Ticari Vize Başvuru Formları

Etiyopya’ya ticari amacıyla yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Etiyopya Ticari Vize Başvuru Formu

Etiyopya Ticari Vize Dilekçesi

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.