Dubai Vize İşlemleri

Dubai Vizesi İle İlgili Güncel Blog Yazıları

Dubai Vize İşlemleri

Dubai vizesi işlemleri için gerekli olan evrakların diğer ülke vize prosedürlerine göre kolaylıklar sağlanması açısından ve online bir şekilde internet ortamında Dubai vizesinin basılabilir ve kullanılabilir olması nedeniyle son zamanlarda rağbet görmesini sağlamıştır. Dubai vizesi alarak Birleşik Arap Emirliklerine bağlı Dubai emirliğine giriş yapmayı planlayan vatandaşların Dubai turist vizesi almasıyla Dubai Emirliğine giriş yaparken kullanacağı internet ortamında online formatta hazırlanmış Dubai vizesi basılı bir şekilde seyahat sırasında yanınızda bulunması sağlanmaktadır.
Dubai vizesi almak için internet ortamında online bir şekilde hizmet veren Dubai Emirliği tarafından yetkilendirilmiş Dubai vizesi ofisine en az 6 ay kullanılabilir olacak şekilde renkli olarak taratılmış hali ile pasaport ön yüzü, kimlik ön-arka yüzü, renkli olarak taratılmış vesikalık ya da biyometrik fotoğrafı mail olarak geçmeniz yeterli olacaktır.
Dubai vizesi diğer vize muafiyeti olamayan ve vize alınması gereken ülkelere oranla daha hızlı bir şekilde vize başvurusunun sonuçlandırılması açısından turistik seyahatlerin planlanması bakımından kolaylık sağlamaktadır.

Dubai Vizesi Süreç Sonuçlanma Süresi

Dubai vizesi, Dubai turist vizesi olarak normal şartlarda gerekli olan evraklar eşliğinde 2 ya da 3 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Dubai turist vizesi 30 gün içerisinde kullanılmak üzere tek girişli olarak tamamlanmaktadır. Dubai vizesi, turist olarak gelen ziyaretçilerin yanında Dubai Emirliğinde Ticari faaliyetlerde bulunan ziyaretçilerinden de Dubai Ticari Vizesi adı altında vize talebinde bulunmaktadır. Dubai, vize konusunda her ne kadar esnek görünüyor olursa olsun Dubai turist vizesi ile Dubai’de ticari faaliyetlere katılamaz ya da ticari anlaşmalarda yer alamaz. Dubai vizesi turist ve ticari olmasının yanı sıra Aile ve Arkadaş ziyareti kapsamında Dubai ziyaret vizesi ile 90 gün kullanımlı tek girişli vize başvuruları da kabul edilmektedir.
Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin en büyük iki emirliğinden biri olarak kabul edilirken Dubai Emiri ise Birleşik Arap Emirinin yardımcısı konumunda görülerek yönetimde söz sahibi olarak yetkilendirilmiştir. Dubai Emirliği, şu an itibariyle dünyada genel Birleşik Arap Emirlikleri arasında en favori emirlik olarak yansıtılmakta, gerek Dubai’ye gelen turist sayısı gerekse Dubai Emirliğine yapılan yatırımlar ile kendisini kanıtlamış durumdadır.