Çin Vizesi

Çin Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

Çin Maya Vize Merkezine Hoşgeldiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize müracaatında yetkili olan Maya Vize Hizmetlerinin uzman müşteri temsilcileri seyahat türünüze ve mesleki durumunuza göre başvuru evraklarını belirler. Sonrasında vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru işlemleri başlatılır ve vize süreci başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. Sorunsuz vize başvurunuzu yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Çin Turistik Vize

Çin Turistik Vize İşlemleri

Çin turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Çin vize başvuruları mesleki durumunuza göre konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Çin vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Çin turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çin Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Davetiye: Çin turistik vize başvurusu için davetiye gerekmektedir. Çin Konsolosluğu her davetiyeyi kabul etmeyip Çin turist vizesi için vermeniz gerek davetiye Çin’de yer alan turizm şirketi tarafından hazırlanmış olup, kaşeli ve imzalı olmalıdır. Çin Konsolosluğu bu davetiyenin aslını vize başvurusu için kabul etmektedir.
 2. Pasaport: Çin turist vizesini alabilmeniz için pasaportunuzun seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
 3. Fotoğraf: Çin turistik vize için istenen fotoğraf 33×48 mm ölçülerinde vesikalık olup, fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır. Turist vizesi için fotoğrafın güncel olması da gerekmektedir. Fotoğraf için istenen miktar 2 adettir.
 4. Sabıka Kaydı: Çin turist vizesi için adli sicil ve arşiv kaydı ile ilgili belge almanız gerekmektedir. Bu belgenin üzerinde adli sicil kaydı yoktur yazısının olması gerekip belgede arşiv kaydı yoktur ibaresi de olmalıdır.
 5. İkametgah Belgesi: Çin turistik vize için ikametgah belgesi muhtarlıktan alınmış olup belge ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır.
 6. Geçim Durumunuzla ilgili Belge: Çin sizden geçim durumunuzla ilgili olarak banka hesap özetini istemektedir. Çin turistik vizesini alabilmeniz için hesap özetinizde olması gereken asgari bakiye miktarını Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek bilgi alabilmektesiniz. Banka hesap özetinde gereken miktarda bakiye ile birlikte kaşe, imza ve imza sirküleri de olmalıdır.
 7. Kimlik: Çin turistik vize için sizden nüfus cüzdanı fotokopisini istenmektedir.
 8. Eski Pasaport: Çin turistik vize için güncel pasaportunuzun yanında eski pasaportunuzu da vermelisiniz. Eğer eski pasaportunuz yoksa veya kayıpsa, durumunuz ile ilgili şirketin antetli kağıdına yazılmış, imzalı ve kaşeli dilekçe vermelisiniz. Vereceğiniz bu dilekçe ise sadece İngilizce dilinde olması hallinde kabul edilebilmektedir.

Çin Turistik Vize Başvuru Formları

Çin’e turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde almanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Çin Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Çin Ticari Vize

Çin Ticari Vize İşlemleri

Çin’de ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu mesleki durumunuza göre ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Çin ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Çin vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir.Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Ticari vizeler en fazla 3 aylık tek girişli olarak verilmektedir.

Çin ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çin Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport: Çin ticari vize için planlanan seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerlilik süresi olan pasaportlar kabul edilmektedir.
 2. Davetiye: Çin ticaret vizesi için davetiye almanız şarttır. Çin Konsolosluğu her davetiyeyi kabul etmeyip Çin ticari vizesi için gerekli olan davetiye Çin’den valilik onaylı, barkod numaralı ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır. Bu davetiyenin mail aracılığı ile iletilmesi de gerekmektedir.
 3. Ticari Lisans: Çin ticari vize için Çin’de bulunan firmanın ticari lisansı istenmektedir. Başvuran kişi Çin ticari vizeye ilk defa başvuruda bulunuyorsa ticari lisansa ek olarak Çin’de bulunan firmanın işletme belgesi ve şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi de istenmektedir
 4. Fotoğraf: Çin ticari vize için gereken fotoğraf 33×48 mm ölçülerinde vesikalık olup, fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır. Ticari vize için fotoğrafın güncel olması da gerekmektedir. Çin ticari vize için bu fotoğraftan 2 tane istenmektedir.
 5. Kimlik: Çin ticaret vizesi için gerekli evraklar arasında sizin nüfus cüzdanınızın fotokopisi bulunur.
 6. Çin ticari vize dilekçe: Çin ticari vize talebi için özel bir dilekçe gerekmektedir. Bu belge hakkında detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan Çin ticari vize başvurularunda temsilcilerimiz Çin ticari vize dilekçenin temin edilmesi ve hazırlanmasında  vize başvuru sahiplerine yardımcı olmaktadır.
 7. Sabıka kaydı: Çin ticaret vizesi için gerekli evraklar arasında Çin ticari vizesi için sabıka sicil kaydı da vardır. Bu belgeyi e-devlet yoluyla alabilirsiniz.
 8. Eski Pasaport: Çin ticari vize için güncel pasaportunuzla birlikte eski pasaportunuz da gereklidir. Eski pasaportunuz yok veya kayıp olması halinde, durumunuzu açıklayan şirketin antetli kağıdına yazılmış, imzalı ve kaşeli dilekçe vermelisiniz. Bu dilekçe sadece İngilizce dilinde yazılması halinde kabul edilmektedir.
 9. İş durumunuzla ilgili belgeler: Adın da anlaşılacağı gibi Çin ticari vize için iş durumunuzla ilgili çeşitli belgeler gerekmektedir. Bu evraklar işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve şirket evraklarıdır. Çin ticari vize için gerek şirket evrakları ise orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ve sicil gazete fotokopileridir. Şirket evraklarınızın güncel olması da gereklidir.

Çin Ticari Vize Başvuru Formları

Çin’e ticari amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Çin Ticari Vize Dilekçe Örneği

Çin Ticari Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.