Cezayir Vizesi

Cezayir Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

Cezayir Maya Vize Merkezine Hoşgeldiniz.

Cezayir konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize müracaatında yetkili olan Maya Vize Hizmetlerinin uzman müşteri temsilcileri seyahat türünüze ve mesleki durumunuza göre başvuru evraklarını belirler. Sonrasında vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru işlemleri başlatılır ve vize süreci başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. Sorunsuz vize başvurunuzu yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize

Cezayir Turistik Vize İşlemleri

Cezayir turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Cezayir vize başvuruları mesleki durumunuza göre konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Cezayir vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Cezayir turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport: Cezayir turistik vize evrakları, ülkeye kısa süreli gidişlerde toplanması gereken belgelerdir. Bunun için öncelikle pasaport sahibi olunması gerekiyor. Bu pasaport son 10 yıl içerisinde çıkartılmış, işlem yapılabilmesi için en az iki boş sayfaya sahip olması ve altı ay daha geçerliliği olması gerekiyor. Deforme olmuş pasaportlar ise Cezayir vize başvurularında işleme alınmıyor.
 2. Vize Başvuru Formu: Pasaport dışında yapılması gereken en önemli şey bir başvuru formunu doldurmak. Bu evrak ile başvuru sahibi hakkında genel bilgiler verilmiş oluyor. Vize Başvuru Formunun İngilizce olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekiyor. Burada ayrıca seyahat tarihleri, seyahat amacı ve ülkeye giriş tarihleri eksiksiz şekilde belirtilmiş olması gerekiyor. Vize başvuru formunun doldurulması konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.
 3. Davetiye: Cezayir turistik vizesi almak için davetiye kullanılacaksa, Cezayir vatandaşı veya Cezayir’de oturum izni olan bir kişiden gelen Cezayir’deki Belediye onaylı davetiye veya Cezayir’deki turizm acentesinden satın alınmış tur sözleşmesi temin edilmesi gerekiyor. Tur sözleşmesinde yer alan otel onayı otelin antetli kâğıdına yazılması ve kişi bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmeli. Ayrıca otelin kaşe ve imzası da olmalı. İnternet üzerinden yapılan otel rezervasyonları kabul edilmiyor. Vize talebinde ayrıca iki adet biometrik fotoğraf da hazırlanması gerekiyor.
 4. Dilekçe: Cezayir Konsolosluğuna hitaben İngilizce olarak yazılacak vize talep dilekçesinde seyahat amacı ve seyahat tarihleri net bir şekilde yer almalıdır.
Cezayir Turistik Vize Başvuru Formları

Cezayir’e turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Turistik vize başvuruformunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Cezayir Turistik Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Cezayir Aile Ziyaret Vizesi

Cezayir Aile/Arkadaş Ziyaret Vize İşlemleri

Cezayir’de aile/arkadaş ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin mesleki durumunuza göre belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Cezayir vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Cezayir vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir.Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 10 ay öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Cezayir ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 1. Pasaport: Aile, arkadaş veya akraba ziyareti amaçlı yapılacak Cezayir ziyaretlerinde kullanılacak olan pasaportun bitiş süresine en az altı (6) ay olması gerekir. Ayrıca pasaport 10 yıldan eski ve üzerinde herhangi bir fiziksel hasar bulunmamalı. Bir de vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalı. Aksi durumlarda yapılan başvuru değerlendirilmiyor.
 2. Davetiye: Aile ziyareti vize başvurusu bir tanıdık insanın yanına yapılacağı için bu durumun kanıtlanması da talep ediliyor. Bu zorunluluğu yerine getirmek içinse bir davetiye almak gerekiyor. Davetiyeyi gönderen, Cezayir vatandaşı veya Cezayir ikamet izninin bulunması gerekiyor. Ayrıca bu kişinin bağlı bulunduğu Cezayir’deki belediyesi tarafından da onaylanmış olması isteniyor. Ülkenin resmi dilinde veya İngilizce hazırlanması gereken davetiye belgesinde Cezayir’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi gibi kişisel bilgiler de olmalı. Diğer şart ise davetiye gönderenin Cezayir vatandaşı veya Cezayir’de ikamet iznin bulunması. Bunu kanıtlamak için sahip olunan oturum kartı veya Cezayir pasaportunun fotokopisi de başvuru dosyasına eklenmeli. Ayrıca seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri de içermeli.
 3. Vize Talep Dilekçesi: Türkiye’de başvuru yapılacak ilgili Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesinde, vize başvuru sahibinin mesleki ve görev bilgilerinin yanı sıra maaş bilgileri, Cezayir’e gerçekleştireceği seyahat ile ilgili tarih aralıkları ve kim tarafından finanse edileceğine dair gibi bilgiler yer almalı. Bu belgenin elektronik yoldan, yani internetten iletilmesi kabul edilmiyor.
 4. Vize başvuru formu: Bu formun vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olması gerekir. İçeriğinin ise kişinin Cezayir vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri desteklemesi ve ıslak imzalı olmalı. Cezayir vize başvuru formu orijinal olarak iki adet hazırlanmalıdır.
 5. Cezayir Aile Ziyaret Vizesine başvururken istendiği şekilde çekilmiş iki (2) adet fotoğraf, Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
Cezayir Aile Ziyareti Vize Başvuru Formları

Cezayir’de aile ziyareti amaçlı olarak yapılacak seyahatlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ziyaret vizesi başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Cezayir Aile Ziyareti Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Cezayir Ticari Vize

Cezayir Ticari Vize İşlemleri

Cezayir’de ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu mesleki durumunuza göre ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Cezayir ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Cezayir vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 3 iş günüdür ancak bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayıp kısalabilmektedir. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 7 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Cezayir ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Pasaport: Cezayir ticari vizesi için başvuru yapılırken kullanılacak olan pasaport 10 yıldan eski olmamalı, bitiş tarihine en az altı ay süre olmalı ve yıpranmamış olmalı. Bu şartlar karşılanmadığında ise başvurular kabul edilmiyor. Ayrıca vize başvuru sahibi, eğer var ise eski Pasaportlarını, eski
 2. Pasaportu bulunmayan kişiler ise Emniyet Şube Müdürlükleri’nden alınmış Pasaport Protokol Belgesini Cezayir Konsolosluğuna ibraz etmek mecburiyetinde.
 3. İngilizce Vize Talep Dilekçesi: Ticari vize başvurusu iş amaçlı yapıldığı için bunu kanıtlamaları isteniyor. Bunun için de Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılacak olan dilekçenin de şirketin antetli kâğıdına hazırlanması gerekiyor. Elbette işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe vurularak ve ıslak imzalı şekilde de olmalı. Bu belgede vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgileri, maaş bilgisi, ülkeye gerçekleşecek olan seyahatin tarih aralıkları ve yolculuğun kim tarafından finanse edileceği de belirtilmeli. Bu belgenin elektronik yoldan iletilmesi kabul edilmiyor.
 4. Cezayir Vize Başvuru Formu: Cezayir vize başvuru formu iki adet hazırlanmalı, eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır.
  2 adet biyometrik fotoğraf. Cezayir Ticari vize başvurusunda ayrıca şahsın en güncel halini gösteren fotoğraflar da bulunmalı. Bunlar talep edilen formatta hazırlanmalı.
 5. Davetiye (Cezayir şirketinin antetli kağıdına, kaşe ve imzalı)
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 7. İş sözleşmesi ya da İmza sirküleri (kişi şirket çalışanı ise şirket yetkilisinin ve başvuru sahibinin imzasının bulunduğu İş Sözleşmesi, kişi şirket sahibi ise durumunu gösterir şirketin imza sirküleri.)
Cezayir Ticari Vize Başvuru Formları

Cezayir’e ticari amaçlı olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili form aşağıdadır. Ticari vize başvuru formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Cezayir Ticari Vize Dilekçe Örneği

Cezayir Ticari Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.