Çekya Vizesi

Çekya Vize Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

Çekya Maya Vize Merkezine Hoşgeldiniz.

Çekya konsolosluk birimlerine yapılacak olan vize müracaatında yetkili olan Maya Vize Hizmetlerinin uzman müşteri temsilcileri seyahat türünüze ve mesleki durumunuza göre başvuru evraklarını belirler. Sonrasında vize randevusu istenilen tarihte adınıza alınır, vize başvuru işlemleri başlatılır ve vize süreci başından sonuna kadar takip edilir. Böylelikle vize başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlar en sağlıklı şekilde çözümlenir. Sorunsuz vize başvurunuzu yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Çekya Turistik Vize

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti turistik vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Çek Cumhuriyeti vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Çek Cumhuriyeti turistik vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Gerekli Evraklar

 1. Dilekçe  (Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından, ingilizce ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az altı ay geçerliliği olan)
 3. İki adet Biometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde )
 4. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliği içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 5. Kimlik Fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Sahiplerinin Mesleki Durumuna Göre Ek Olarak Hazırlanması  Evraklar

Şirket Sahipleri

 1. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 2. Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, Sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 3. Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte)

Şirket Çalışanları

 1. SGK Hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi
 2. Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 3. Maaş bordrosu (son üç aylık, ıslak imza ve kaşeli)

Devlet Memurları

 1. Çalışma ve İzin Belgesi (kişinin bağlı bulunduğu kurumdan alınmış)
 2. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi
 3. Maaş Bordrosu (son üç aylık, ıslak İmza ve kaşeli olmalıdır)

Emekliler

 1. Emekli olan kurumdan alınmış yazı (güncel tarihli orjinal belge olmalıdır)
 2. Emeklilik cüzdanı fotokopisi

Öğrenciler

 1. Öğrenci Belgesi
 2. Muvafakatname ( Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan son 6 ay içinde çıkarılmış noter onaylı muvafakatname aslı)

Ev Hanımları

 1. Sponsor olacak kişiye ait banka hesap özeti (son üç aylık olan, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe ıslak imza, banka imza sirküleri ile birlikte)
 2. Sponsor olacak kişiye ait işyeri belgeleri (faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri)
 3. Vize talep dilekçesi (sponsor kişi tarafından konsolosluğu hitaben yazılmış dilekçede sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmelidir)

Not: Ev hanımları için sponsor olacak kişiler Devlet Memuru İse; bağlı bulunduğu kurumdan mühür ve ıslak imzalı görev yazısı veya çalıştığına dair belge ve maaş bordrosu ibraz etmelidir.

Çek Cumhuriyeti Turistik Vize Başvuru Formları

Çek Cumhuriyetinde turistik olarak yapılacak olan ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Turistik vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Çek Cumhuriteti Turistik Vize Dilekçesi

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Çekya Aile Ziyaret Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Ziyaret Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyetinde aile ziyaret vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre davetiye ile alınmaktadır. Türkiye çapında Çek Cumhuriyeti vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği şahsi evraklar ve davet eden kişiden istenen evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.

Çek Cumhuriyeti aile ziyaret vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Çek Cumhuriyeti aile arkadaş ziyaret vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

 1. Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı)
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
 3. Pasaport fotokopisi (Daha önceki seyahatlerin fotokopileri)
 4. Davet eden kişinin pasaport fotokopisi
 5. 2 adet Biyometrik Fotoğraf (Güncel, 35×45 mm ölçülerinde, beyaz fon arkalı)
 6. Davet mektubu orijinal olmalı (Çek Cumhuriyetice veya İngilizce yazılmalı) ve davet eden kişi tarafından yollanmalıdır.
 7. Başvuru sahibinin işvereninden alınan izin mektubuna, izinli olduğuna dair izin yazısı ve ziyaret sonrası çalışmaya devam edeceği bilgileri eklenmelidir.
 8. Çek Cumhuriyeti vizesi için başvuruda bulunan kişi yeterli mali varlığa sahip değilse, Çek Cumhuriyeti’teki polisten onay damgalı ve orijinal “Garanti Formu” sunulmalıdır.
 9. Güncel Tarihli Şirket Evrakları (Oda Sicil Kaydı, Orijinal Faaliyeti Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri)
 10. SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
 11. Banka Hesap Özeti (Son 3 aylık banka hesap hareketliliğini içeren, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 12. Eğer başvuru sahibi nişanlısını, erkek veya kız arkadaşını ziyaret etmek istiyorsa birlikte çekilmiş bir fotoğrafları
 13. Aile ve akrabalık bağlarını kanıtlayıcı belge.
 14. Kimlik fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vize Başvuru Formları

Çek Cumhuriyetinde aile arkadaş ziyareti olarak yapılacak olan seyahatlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ziyaret vize başvuru  formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Çekya Ticari Vize

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyetinde ticari faaliyette bulunmak isteyen şirket sahipleri veya şirket çalışanları için ticari vize başvurusu ilgili konsolosluk birimlerinin belirlediği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye çapında Çek Cumhuriyeti ticari vize başvuruları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk birimlerinin belirlediği evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Vize başvuru sahiplerinin işlemleri tamamlayabilmesi için ilgili birimlere parmak izi beyan etmesi gerekmektedir. Başvuru için konsolosluk tarafından istenilen evrakları görüntülemek ve başvuru formlarını incelemek için ilgili sekmelere geçiş yapınız.Çek

Cumhuriyeti vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 7 günde tamamlanmaktadır. Bu yüzden seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu seyahat başlangıç süresinden en az 15 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Schengen bölgesine üye olduğundan dolayı Schengen vize prosedürleri uygun olarak başvuru yapılması gerekir.

Çek Cumhuriyeti ticari vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak ve kolayca sürecin takibini sağlamak için destek hattımızı arayarak başvuru işlemleri, randevu ve vize harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyet Ticari Vize Gerekli Evraklar

 1. Dilekçe  (Şirketin antetli kağıdına işveren tarafından, ingilizce ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 2. Pasaport (Seyahat sonrası en az altı ay geçerliliği olan)
 3. İki adet Biometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde )
 4. Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketliliği içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 5. Kimlik Fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)

Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Başvuru Mesleki Durumuna Göre Ek Olarak Hazırlaması Gereken Evraklar

Şirket Sahipleri

 1. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 2. Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, Sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 3. Şirkete ait banka hesap özeti (son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birllikte)

Şirket Çalışanları

 1. SGK Hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi
 2. Güncel tarihli şirket belgeleri (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 3. Maaş bordrosu (son üç aylık, ıslak imza ve kaşeli)
Çek Cumhuriyeti Ticari Vize Başvuru Formları

Çek Cumhuriyetinde ticari olarak yapılacak ziyaretlerde doldurmanız gereken vize ile ilgili formlar aşağıdadır. Ticari vize formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

Çek Cumhuriteti Ticari Vize Dilekçesi

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.