Amerika Vizesi Başvuru Süreci

Amerika Vizesi İle İlgili Güncel Blog Yazıları

Amerika Vize Süreci

Amerika Vize Süreci Hakkında Bilgiler

Amerika’ya gitmek için yapılması gereken bir takım vize başvuru süreci ve bu sürece tabii olan işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ve Amerika’ya gitme amacında olan kişilerin yapması istenilen bir takım vize başvuru işlemi ve bu süreç içerisinde yapılması gerekli olan işlemler bulunmaktadır.

Amerika vizesi almak isteyen kişilerin işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirerek yurt dışı vize başvuru işlemleri için gerekli olan ve Amerika Konsolosluğu tarafından istenilmekte olan evrakların eksiksiz bir şekilde Amerika Konsolosluğuna teslim edilmesini gerektiren bir vize başvuru süreci bulunmaktadır. Bu Vize sürecinde yapılması gereken ve Amerika Konsolosluğuna teslim edilmesi gereken bir takım vize başvuru sürecini kapsayan işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin başında yapılması gereken vize başvurusu için alınması istenilen randevu bulunmaktadır. Bu randevu sırasında Amerika Konsolosluğuna teslim edilmesi istenilen belge ve evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi ve herhangi bir eksiğin bulunmuyor olması işlemler açısından büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte tamamlanması istenilen evraklarda herhangi bir eksik belge ve pasaportta çıkabilecek sorunlar ile karşılaşılmaması açısından vize sürecinde hazırlanılması gereken evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi için aracı vize danışmanlık hizmeti vermekte olan kurumlar tarafından işlemlerin alınması ile işlem süreci içerisine dahil edilen gerekli evrakların ve pasaportun hazırlanılması ve başvuru formunun uygun ölçütlerde tamamlanması gerekmektedir.

Amerika vizesi almak için vize sürecinde bu kurumda hazırlanılan evrakların tamamlanması ve Amerika Konsolosluğuna aktarılmasının ardından gerekli işlemlerin burada gerçekleştirilmesi için vize süreci boyunca hazırlanılan evrakların büyük bir titizlik ile hazırlanarak temin edilmiş olması istenilmektedir. Bu sürecin ardından Amerika Konsolosluğunda işlemler incelenerek başvuru süreci ilgili vize departmanında incelenme ve onay sürecine alınmaktadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığı taktirde işlemler ortalama olarak bir iş haftası ile üç iş haftası gibi bir süre arasında tamamlanmaktadır. Bu sürecin tamamlanmasına engel olmaması açısından Amerika Konsolosluğunun çalışma saatlerine dahil olan ve iş günlerini kapsayan günlerde vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi istenilmektedir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde bilinmesi istenilen bilgi Amerika Konsolosluğunun resmi bayramlar, özel günler ve benzeri çalışma saatleri dışındaki günlerde çalışmaması ve işlemlerin işlem görmemesinden dolayı randevu tarihlerinin bu bilgiler ışığında alınması işlem süreci adına büyük önem sağlamaktadır.